Okradł i zgwałcił staruszkę w kościele. Wiadomo, że 15-latek nie trafił do więzienia

0
10830

Damian J., który w połowie sierpnia 2016 r., zgwałcił, a następnie okradł starszukę, modlącą się w kościele, nie trafił do zakładu karnego. Gwałciciel jest nieletni, a biegli orzekli, że jego rozwój nie pozwala na osądzenie go jak dorosłego.

Damian J. nie tylko zgwałcił kobietę, ale również ją okradł. Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku i wstrząsnęło mieszkańcami Leszna. Gwałciciel nie został zatrzymany od razu, ale dzięki kamerom monitoringu, udało się go namierzyć. W chwili popełnienia przestępstwa Damian J. miał 15 lat (dziś 16). Lokalne media informowały po zatrzymaniu chłopca, że gwałciciel przebywał na wakacyjnej przepustce z ośrodka wychowawczego, do którego trafił za przestępstwa seksualne.

Wiadomo już, że nieletni gwałciciel nie trafił za kratki. Biegli psychiatrzy uznali, że jego rozwój nie pozwala na osądzenie go, jak osobę dorosłą. Zwyrodnialec wyjdzie więc na wolność najpóźniej po skończeniu 21. roku życia. Damian J. przebywa obecnie w schronisku w Głogowie i tam pozostanie.

Piotr Gajdamowski / ŚLEDCZY24.pl