Okradali jachty. Jednego ze sprawców złapał sam właściciel

0
661

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom. Obaj podejrzani są o kradzież z włamaniem do dwóch łodzi w Górkle (gm. Mikołajki). Jednego z nich, nieomal na gorącym uczynku zatrzymali pokrzywdzeni. Tożsamość kolejnego, na drugi dzień ustalił policjant prowadzący sprawę.

Do włamania miało dojść w środę przed godziną 20.00 w miejscowości Górkło na terenie gminy Mikołajki. Jeden z pokrzywdzonych zgłosił, że podczas jego nieobecności nieznani sprawcy po uprzednim wyłamaniu zamków w drzwiach do kabiny dostali się do wnętrza zarówno jego łodzi, jak i stojącej obok. Sprawcy splądrowali ich wnętrza i zabrali między innymi sprzęt wędkarski, tablet, echosondy, śpiwór, garnki, obuwie i wiele innych przedmiotów.

Sprawcy zostali zauważeni przez pokrzywdzonych, gdy ci wracali już na swoje łodzie. Wtedy „złodzieje” na ich widok zaczęli uciekać. Pokrzywdzeni ujęli jednego z nich, który ukrył się w pobliskich krzakach. Jeszcze tego samego wieczora 38-latek trafił do policyjnego aresztu. W czwartek policjant pracujący nad tą sprawą ustalił tożsamość drugiego z podejrzanych. W piątek obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży silników o wartości 30 tysięcy złotych.

Za to przestępstwo, według kodeksu karnego grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn