Nowe fakty ws. podciętego gardła u 4-latki. O wszystkim poinformowała przyjaciółka kobiety

0
1110

Wczoraj informowaliśmy o 4-letniej dziewczynce, którą próbowała zamordować matka, podtapiając ją w wannie, a następnie podcinając nożem gardło. Dziewczynka przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. Trwa walka o życie dziecka.

Chodź rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Lidia Tkaczyszyn w rozmowie z dziennikarzami WP poinformowała, że trwają czynności wyjaśniające a inne szczegółowe informacje, dotyczące tragedii w Głogowie będą znane dopiero jutro (28 maja), to portalowi glogow.naszemiasto.pl udało się dotrzeć do informacji.
Dramat rozegrał się w Głogowie na os. Śródmieście, 26 maja w dniu matki. Wiadomo, że 34-latka jest mieszkanką województwa łódzkiego i razem ze swoją 4-letnią córką przyjechała do swojej przyjaciółki do Głogowa. To właśnie przyjaciółka 34-latki zawiadomiła policję o dziejącej się krzywdzie dziecku.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali 34-latkę oraz 4-letnią córkę z podciętym gardłem. Stan dziecka był krytyczny. Funkcjonariusze wezwali pomoc medyczną, która następnie przetransportowała dziewczynkę do Legnickiego szpitala. W mieszkaniu śledczy zabezpieczyli nóż.
– Dziecko trafiło do naszego szpitala z raną ciętą — mówi Tomasz Kozieł z Legnickiego Szpitala Wojewódzkiego. – Jest w stanie ciężkim, przebywa w śpiączce.
Na miejscu, w mieszkaniu zostały przeprowadzone czynności z udziałem prokuratora — informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.