Nagroda za wskazanie miejsca pobytu Donarskiego. Bezpiecznywtlumie.pl organizuje zrzutkę. Ty też możesz pomóc!

0
1340

Historia psa Fijo, którego skatował Bartosz Donarski, poruszyła setki tysięcy internautów i gdyby nie podręcznikowa postawa żony Donarskiego, dziś prawdopodobnie nie usłyszelibyśmy o tej historii. Kobieta bez chwili zastanowienia postanowiła zawiadomić służby, jednocześnie fundując mężowi list gończy — bo jak można się domyślić, „bohater” znikł i jest poszukiwany.

Bartosz Grduszak — bloger, ekspert ds. bezpieczeństwa, biegły sądowy w zakresie ochrony fizycznej i bezpieczeństwa imprez masowych oraz bezpieczeństwa tłumów przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, prowadzący jedną z ciekawszych stron poświęconych bezpieczeństwie (bezpiecznywtlumie.pl), i Sebastian Błażkiewicz, Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, oficer jednostek MON oraz MSW postanowili zorganizować zrzutkę na nagrodę dla osoby, która wskaże miejsce pobytu kata z Chełmży — Bartosza Donarskiego.

Dla Bartosza Grduszaka bezpieczeństwo i prawo są stawiane na najwyższych miejscach, a jego publikacje związane z bezpieczeństwem są ciepło przyjmowane przez szerokie grono czytelników bezpiecznywtlumie.pl. Inaczej nie było w sprawie skatowanego Fijo, biegły sądowy został poruszony do tego stopnia tą historią, że postanowił stworzyć zrzutkę na nagrodę dla osoby, która pomoże w ustaleniu miejsca pobytu Donarskiego.

Sprawa mnie poruszyła, ponieważ w sumie odkąd pamiętam, byłem miłośnikiem zwierząt. Kilka lat temu nawet udało mi się wydobyć z pseudohodowli psów suczkę rasy bullterrier, która była później ze mną przez kolejnych 10 lat. Niesienie pomocy mam we krwi. Nie potrafię przejść obojętne, kiedy komuś dzieje się krzywda. Zwłaszcza jeżeli ta krzywda dzieje się istotom w zasadzie bezbronnym — mówi w rozmowie z portalem ŚLEDCZY24 Bartosz Grduszak.

Zbiórka służy zebraniu nagrody dla osoby, która odnajdzie i wyda Policji niejakiego Bartosza Donarskiego, poszukiwanego listem gończym oprawcy 4-miesięcznego szczeniaka Fijo — czytamy w opisie zbiórki utworzonej przez Bartosza Grduszaka.

A co jeśli, Donarskiego zatrzyma policja, do kogo trafią wtedy pieniądze? Pan Bartosz również ma rozwiązanie takiego scenariuszu i pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Fijo.

Jeżeli oprawcę szczeniaka wcześniej odnajdzie Policja, wówczas pieniądze ze zrzutki zostaną przekazane na konto Fundacji dla Szczeniąt Judyta w celu wsparcia leczenia i rehabilitacji Fija: Fundacja dla Szczeniąt Judyta – czytamy na samym końcu opisu zbiórki.

Zatem czytelniku i czytelniczko, jeśli chcesz dołożyć swoje „5 groszy” do nagrody za wydanie Donarskiego możesz to zrobić pod tym LINKIEM.