Mężczyzna o śniadej karnacji zaatakował 18-letnią mieszkankę Zgorzelca. Facebook postanowił zablokować jej profil, gdy chciała nagłośnić atak

0
7478

18-letnia mieszkanka Zgorzelca, Sandra poinformowała na swoim koncie na Facebook, że w trakcie zakupów w Niemieckim Görlitz została zaatakowana przez uchodźcę.

W czasie środowych zakupów 7 lutego dziewczyna padła ofiarą ciemnoskórego mężczyzny. Pani Sandra wraz ze swoją siostrą często jeżdżą do Görlitz, mają tam znajomych oraz rodzinę i w czasie jednego z takich pobytów postanowiły skorzystać z okazji i udać się na zakupy. Kiedy kobieta zaparkowała swój samochód na parkingu przy Blumenstrafse, za budynku wyłonił się ciemnoskóry mężczyzna.

-Pojawił się znikąd, W prawej ręce miał scyzoryk albo nóż. Powiedział coś do mnie w niezrozumiałym dla mnie języku, na pewno nie był to niemiecki i z całej siły kopnął mnie w klatkę piersiową. Zamarłam ze strachu, ledwo co oddychałam, ale trzymała mnie jeszcze adrenalina — powiedziała Gazecie Wrocławskiej Pani Sandra.

I dodaje, że gdy mężczyzna ją kopnął — upadł i zgubił buta. To miało go na chwilę zatrzymać.

– Chyba miał luźno zawiązanego buta. Nie wiem. Nie zwracałam na to uwagi. Moja siostra zareagowała błyskawicznie i jak ten mężczyzna leżał, to złapała mnie za rękę i uciekłyśmy — dodaje 18-latka.

Młoda mieszkanka Zgorzelca chciała ostrzec innych znajomych i opublikowała wpis na Facebooku, szczegółowo opisując pobicie. Długo nie musiała czekać na reakcję portalu i po kilku godzinach jej profil został zablokowany za „rasistowskie treści”.

Użycie słowa „uchodźca” nie spodobało się portalowi -Jestem pewna, że był to uchodźca. Właśnie na takiego wyglądał — twierdzi dziewczyna.

Piotr Gajdamowski / ŚLEDCZY24