Matka zrzuciła wózek z dzieckiem ze skarpy, by je ratować! Niespotykana sytuacja w Gorzowie

0
30515

Niespotykana sytuacja miała miejsce 20 listopada na ulicy Warszawskiej w Gorzowie. Spacerująca matka z dzieckiem w wózku zauważyła jak znad przeciwka wprost na nich, pędzi BUS firmy kurierskiej. Kobieta, aby uniknąć tragedii i potrącenia dziecka, zepchnęła wózek z dzieckiem ze skarpy. Samochód wylądował na lewym boku w rowie.

Spacerująca kobieta poruszała się lewą stroną jezdni ulicy Warszawskiej w Gorzowie. Szła w kierunku Chechowa. Ulica na tym odcinku jest pozbawiona chodnika oraz pobocza. Nagle znad przeciwka wyłonił się kurierski BUS, który z bardzo dużą prędkością jechał wprost na matkę z dzieckiem.

Kobieta w ułamku sekundy postanowiła, że jedyną szansą na ocalenie dziecka jest zepchnięcie wózka ze skarpy, jednocześnie unikając potrącenia przez wóz kurierski.

Kobieta wiedziała, że za chwilę bus potrąci ją i dziecko. Liczyły się sekundy. – Kobieta wyrzuciła z drogi wózek z małym dzieckiem – mówi nadkom. Marek Waraksa, naczelnik gorzowskiej drogówki. Przerzuciła wózek przez betonowy murek na poboczu.

Facebook.pl
Facebook.pl

Pracownik firmy kurierskiej zauważył kobietę w ostatniej chwili na lewej stronie jezdni. Próbując wyhamować, rozpędzony samochód wpadła w poślizg, a następnie wypadł z drogi, wpadając do rowu i zatrzymując się na drzewie.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyła gorzowska policja oraz karetka pogotowia. Medycy zajęli się maleńkim dzieckiem i zabrali je do karetki. Dzięki błyskawicznej reakcji matki dziecko żyje i najprawdopodobniej nic poważnego mu nie zagraża.

Tomasz Wysomierski / ŚLEDCZY24