Marki: Pijany ojciec skatował 3-miesięcznego Piotrusia!

0
613

Do zdarzenia doszło w Markach nieopodal Warszawy. To tam 26- letni Łukasz M. skatował bezbronnego niemowlaka. Mężczyzna bił go po głowie i rzucił nim o ścianę. Jak informuje Super Ekspress 3–miesięczny Piotruś został w domu pod opieką ojca. Gdy matka wróciła do domu, zastała płaczącego synka i śpiącego, pijanego konkubenta.


Jak się okazało pod nieobecność partnerki 26-latek pod wpływem alkoholu dostał napadu agresji, którą wyładował na dziecku. Wstępna diagnoza lekarska wykazała, że obrażenia mogły doprowadzić do śmierci dziecka – mówi Tomasz Sitek z Komendy Policji w Wołominie. Mundurowi zatrzymali pijanego ojca. Po przebadaniu okazało się, że ma we krwi prawie 2 promile. Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany w prokuraturze. – Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad swoim dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem.


Nie przyznał się do winy – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. Biegli nie mieli wątpliwości, że chłopiec był już wcześniej katowany. Sąd rejonowy w Wołominie aresztował Łukasza M. na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywocie. Sąd zdecydował też, że maleńki Piotruś będzie teraz pod opieką rodziny zastępczej.