Kto wciągnął kobietę do samochodu na Łazarzu? Policja szuka dwóch kobiet

0
2947

Policja nadal wyjaśnia incydent, do którego doszło w nocy z wtorku na środę u zbiegu ulic Calliera i Łukaszewicza na poznańskim Łazarzu. Zdarzenie wyglądało jak uprowadzenie, ale do tej pory nie wpłynęło zgłoszenie w sprawie porwania lub zaginięcia. Policja opublikowała rysopis dwóch kobiet, które miały widzieć całe zajście.

O tajemniczym zdarzeniu z nocy z wtorku na środę od kilku dni dyskutują mieszkańcy Łazarza. Z relacji kilku osób na facebookowej Nieformalnej Grupie Łazarskiej wynika, że około godz. 1.30 na skrzyżowaniu ulic Calliera i Łukaszewicza było słychać krzyki i ktoś wciągnął siłą do samochodu młodą kobietę.

Poznańscy policjanci cały czas próbują wyjaśnić, co się dokładnie stało, chociaż na razie nie ma mowy o porwaniu. Nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące uprowadzenia lub zaginięcia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dziewczyna, którą widzieli mieszkańcy, mogła być pod wpływem alkoholu. Między nią a osobami w samochodzie mogło dojść do sprzeczki, ale policja cały czas szuka kolejnych świadków, którzy pomogą w wyjaśnieniu przebiegu zdarzeń.

W szczególności są poszukiwane dwie kobiety. Policja opublikowała ich rysopis i prosi o kontakt.

Pierwsza z nich wygląda na około 28-34 lata, ma szczupłą budowę ciała, jasną karnację, włosy ciemne, długie do ramion, splątane w kitkę. Po prawej stronie głowy (być może po lewej również) jej włosy są bardzo krótko ścięte (wygolone). Kobieta była ubrana w ciemną kurtkę z kapturem, ciemne, długie spodnie, buty niskie w ciemnym kolorze, przez ramię miała przewieszoną torbę jasnego koloru z dużym kolorowym nadrukiem.

Druga poszukiwana kobieta również wygląda na 28-34 lata, ma szczupłą budowę ciała, opaloną karnację, włosy koloru brąz lub rude splecione w koka. Ubrana była w kurtkę zieloną lub szarą z kapturem, długie, ciemne spodnie i miała ze sobą torbę przewieszoną przez ramię z ciemnym paskiem.

– Opisane wyżej kobiety, 5 września o godz. 23:27 dokonywały zakupów w sklepie Lewiatan mieszczącym się na zbiegu ul. Hetmańska/Głogowska, skąd wyszły o godz. 23:35 i udały się w kierunku poznańskiej dzielnicy Łazarz – wyjaśnia Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Obie kobiety, jak i inne osoby posiadające informacje pomocne w wyjaśnieniu zdarzenia są proszone o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod nr 61 84 156 13.

źródło: Naszemiasto.pl