Kobieta, która ukradła puszkę WOŚP, jest już w rękach policji. W czasie zatrzymania udawała… gekona! 

0
6910

Dziesięć dni trwało ustalenie tożsamości kobiety odpowiedzialnej za kradzież puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Łodzi. Zatrzymana to 20-letnia mieszkanka Łódzkich Bałut.

14 stycznia, w czasie trwania 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, około godziny 13.30 do sklepu przy ul. Św. Franciszka z Asyżu weszła młoda kobieta. 20-latka korzystając z chwilowej nieuwagi personelu, skradła puszkę WOŚP, wraz z pieniędzmi. Moment kradzieży zarejestrował monitoring sklepowy.

Prokuratura zdecydowała o upublicznieniu wizerunku złodziejki w mediach. Łódzcy policjanci po 10 dniach od kradzieży ustalili kim jest tajemnicza osoba z nagrania, mająca czapkę z jednym z bohaterów kreskówek — ptaszkiem Tweety.

Początkowo domownicy zaprzeczali, że kobieta jest w środku, ale kryminalni nie dali się zwieść i podczas sprawdzania pomieszczeń znaleźli ją pod łóżkiem podczepioną do stelaża i udającą gekona.

W rozmowie z nimi (funkcjonariuszami. red.) przyznała się do kradzieży puszki z datkami. Pieniądze wydała najprawdopodobniej na jedzenie i papierosy. Była już wcześniej notowana za kradzieże sklepowe — informuje Joanna Kącka, rzecznik łódzkiej policji.

20-latka, kiedy zauważyła, że jest poszukiwana postanowiła się ukryć u swojego faceta na Łódzkich Bałutach. Kobieta planowała również obcięcie i zafarbowanie włosów. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Tomasz Wysomierski, ŚLEDCZY24