Jest wyrok dla kobiety, która zakopywała żywcem szczeniaki. Niektóre z nich dobijała szpadlem

0
796

Karę pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy usłyszała Joanna G. mieszkanka Poznania. Kobieta w brutalny sposób mordowała szczeniaki, zakopując je w przydomowej szklarni. Zygmunt S. który był prawnym opiekunem zwierząt i pomagał kobiecie, został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności.

Joanna G. przyznała, że zabiła co najmniej 4 szczeniaki. Kobieta dokładnie opisała, w jaki sposób tego dokonywała. Najpierw je topiła, a następnie zakopywała w przydomowej szklarni. Te psy, które przeżyły topienie, był dodatkowo uderzane w tył głowy za pomocą szpadla.

Drugi z oskarżonych, 61-letni Zygmunt S. Został skazany za zaniedbywanie oraz głodzenie swoich zwierząt. Psy, które zostały odebrane dwójce oprawców, były pozbawione sierści i wychudzone, a dwa z nich były w tak ciężkim stanie, że zostały od razu przetransportowane do lecznicy.

– Wyrok ma na celu pokazać wszystkim, że nie można traktować tak zwierząt. Dla skazanych kara więzienia ma być środkiem prewencyjnym — uzasadniał wyrok sędzia sądu apelacyjnego.