Gwałt na Podlasiu. Ksiądz przyznaje się do winy i chce odpowiadać z wolnej stopy. Jest jedno „ale”

0
849
FOTO ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS / WARSZAWA CMENTARZ BRODNOWSKI KSIADZ DZRIUSZ MARCZAK UCZY JAK KATOLIK POWINIEN PRZEZYC SWIETO ZMARLYCH I ZADUSZKI N/Z KSIADZ DARIUSZ MARCZAK 25 / 10 / 2013 WSZYSTKICH SWIETYCH CMENTARZ WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP: // AGENCJA .SE.COM.PL

Ksiądz z Wyszek (woj. Podlaskie) został oskarżony o gwałt na nieletniej, spędził dwa miesiące w tymczasowym areszcie, miło spędzając czas ze współwięźniami. Parafianie nie wierzą, że mógł dopuścić się czegoś takiego. Teraz chce odpowiedzieć z wolnej stopy.

Ksiądz to młody 28-latek, który już został oskarżony o gwałt na 14-latce. Postanowił odpowiadać z wolnej stopy.

– Wiele wskazuje na to, że proces toczyć się będzie z wyłączeniem jawności — zaznacza w rozmowie z portalem bielskpodlaski.naszemiasto.pl sędzia Wiesław Żywolewski z Sądu Okręgowego w Białymstoku.

28-letni duchowny miał dopuścić się gwałtu na 14-latce w maju i czerwcu ubiegłego roku. O wszystkim poinformowali kurie rodzice dziewczynki.

– Ksiądz Marcin wtedy nagle zniknął, bo podobno był ciężko chory. Ale dziwiło nas, że proboszcz nie modli się o jego zdrowie — powiedziała w rozmowie z se.pl parafianka.

Duchownego umieszczono wtedy w klasztorze i odsunięto od funkcji kapłańskich.