Gwałt na nastolatkach z Zabrza. 14-latki umówiły się na spotkanie z nieznajomymi mężczyznami na portalu randkowym

0
768

Dramat na Śląsku, dwie nastolatki zostały zgwałcone przez dużo starszych mężczyzn poznanych w internecie. Obydwie dziewczyny były niepełnoletnie, a schemat działania bardzo podobny, choć dotyczył różnych sprawców.

Nastolatki czatowały w internecie z nieznajomymi mężczyznami, aby wkrótce spotkać się z nimi na randkę. W obydwu przypadkach finał rozegrał się tragicznie – podczas pierwszego spotkania dziewczyny zostały zgwałcone. Na szczęście policja już zatrzymała sprawców.

Zarówno jedna, jak i druga dziewczyna poznały swoich oprawców przez internet. Najpierw wymiana wiadomości, a później propozycja spotkania, na którą przystała jedna z mieszkanek Zabrza. Podczas „randki”, starszy od dziewczyny mężczyzna zmusił ją do seksu. Kilka dni później miała miejsce bardzo podobna sytuacja. Druga 14-latka także postanowiła spotkać się na żywo z mężczyzną poznanym w internecie, a ten ją zgwałcił. Pomimo takiego zbiegu okoliczności, warto dodać, że sprawcą był inny człowiek.

Policjanci schwytali już podejrzanych o gwałty na nieletnich. Jeden z nich to 36-latek, drugi ma 26 lat. Obydwoje usłyszeli zarzuty wykorzystania seksualnego nastolatek, za które grozi im kara nawet do 12 lat więzienia. W związku ze skrzywdzeniem dwóch młodych dziewczyn w odstępie zaledwie kilku dni policja apeluje do rodziców, aby rozmawiać oraz uświadamiać swoje dzieci, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci.

Autor: Gabriela Jeziorska