Grupa 8-latków z Oleśnicy zaatakowała chłopca z zespołem Downa. Rozebrali go przez innymi

0
3105

12-letni chłopiec cierpiący na zespół Downa został zaatakowany przez grupę 8-latków na placu zabaw w Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Jak informuje „Gazeta Wrocławska” dzieci zdjęły mu część odzieży, w tym spodnie. Sprawę postanowiła nagłośnić oburzona matka chłopca. Kobieta zawiadomiła policję.

O bulwersującym zachowaniu dzieci pisze „Gazeta Wrocławska” powołując się na relację matki zaatakowanego chłopca. Kobieta opisała całe zdarzenia na Facebooku.

„Syn wrócił przerażony do domu. Zwracajcie uwagę na zachowania swoich dzieci. Moje dziecko jest niepełnosprawne, ale nie jest w żaden sposób agresywne, nikogo nie zaczepia. To tamte dzieci zachowały się jakby nie były do końca zdrowe.To przerażające” – tak „Gazeta Wrocławska” cytuje relację matki 12-latka.

Kobieta ma nadzieję, że zamontowane w pobliżu kamery zarejestrowały zdarzenie i dzięki temu uda się ustalić, kto zaatakował jej syna. Zdaniem matki, sprawcy mieli ok. 8 lat. Mieli go zaczepiać i zdjąć część ubrań, w tym spodnie. Kobieta odnalazła jednego ze świadków zajście, który potwierdził sytuację. Młodzi napastnicy mieli oddalić się w kierunku Szkoły Podstawowej nr. 2 w Oleśnicy. Policja potwierdza, że zgłoszenia w tej sprawie wpłynęło w Nowy Rok. Dochodzenie mają prowadzić funkcjonariusze z sekcji nieletnich.

Źródło: FAKT