Gniezno: Opiekunka z MOPS-u znęca się nad 80-latką. Wszystko zarejestrowała ukryta kamera

0
1788Bita i poniżana, taki właśnie los spotkał schorowaną 80-latkę z Gniezna, która padła ofiarą przemocy ze strony opiekunki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina 80-latki postanowiła zamontować w mieszkaniu ukryte kamery.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Rodzina schorowanej i niewidomej 80-latki postanowiła zamontować kamery w mieszkaniu, po tym, jak zaczęli podejrzewać, że może się coś niedobrego dziać kobiecie pod ich nieobecność. Pani Irena miała na ciele duże siniaki.
Była ona wygaszona, smutna i popłakiwała. Zastanawialiśmy się nad przyczyną takiego zachowania i stanu fizycznego. W końcu postanowiliśmy zamontować kamery. To, co ujrzeliśmy, było dla nas wielkim szokiem. Opiekunka z MOPS-u biła moją babcię, groziła jej, że ją udusi. Babcia jest ciężko chora — miała udar, nie chodzi i jest niewidoma. Jest całkowicie zależna od osób trzecich -opowiada Kinga Bednarczyk, wnuczka kobiety.
Rodzina, widząc sińce i zmiany w zachowaniu 80-latki, postanowiła o umieszczeniu kamer w domu. Już pierwsze nagranie dało odpowiedź. 80-latka jest bita i poniżana przez Karinę G. pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta została zwolniona z pracy.
Teraz sprawą zajmują się policja i prokuratura.
Wnuczka kobiety podkreśla, że według niej istnieje możliwość, że pani Irena nie jest jedyną osobą, która została skrzywdzona przez Karinę G. – zaznacza RMF FM.