Fiat Ducato, wyposażony w system jak z filmów akcji – mógł wysypywać kolce na jezdnie! Wynalazek przemytników papierosów

0
8772
14.05.2008 OKOLICE BUDZISKA , POLSKO - LITEWSKA GRANICA , PATROL STRAZ GRZNICZNA NZ. SAMOCHOD OBSERWACYJNY WYPOSAZONY W KAMERE NA PODCZERWIEN I DO SWIATLA SZCZATKOWEGO FOT. RAFAL SIDERSKI / AGENCJA GAZETA

Właściciele Fiata Ducato, którego widzicie na poniższym filmie, mogą z powodzeniem projektować samochody do filmów akcji. Samochód ten został bowiem wyposażony w specjalne zapadki, które wysypujące na drogę specjalne, trójramienne, metalowe kolce. Wszystko to by pomóc w zgubieniu potencjalnego pościgu w czasie przemytu. Straż Graniczna opublikowała komunikat, z którego można dowiedzieć się więcej:

Funkcjonariusze Straży Granicznej, w jednej z miejscowości województwa dolnośląskiego skontrolowali pojazd marki Fiat Ducato. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, że fiat posiada tablice rejestracyjne od innego auta. Po otwarciu tylnych drzwi okazało się, że cały bus wypełniony jest czarnymi workami, w których znajdowało się 3 miliony pochodzących z przemytu papierosów. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi 2 miliony złotych.

Oględziny pojazdu ujawniły również specjalną konstrukcję zamontowaną pod samochodem. Po naciśnięciu przycisku w kabinie, z tyłu auta rozsypywało się 90 stalowych kolców, które miały służyć przebiciu opon. Mechanizm ten pozwalał na zatrzymanie, każdego trwającego pościgu. Zatrzymanym 3 mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 49,32 oraz 21 lat postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego znacznej wartości. Za ten czyn grozi im kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą ponad 3 miliony złotych.

Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Zgorzelcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej.

Tak wygląda system, który miał przebijać opony:

 

Piotr Gajdamowski / ŚLEDCZY24.pl