Fiakier z Żywca dostaje „bęcki” za znęcanie się nad koniem od górala kulturysty

0
1209

Film Pana Dariusza przed usunięciem z serwisu Facebook miał kilka tysięcy udostępnień i same gratulacje dla autora. Pan Dariusz spuścił bęcki mężczyźnie, który znęcał się nad koniem!

W Korbielowi koło Żywca koń ciągnący sanie z workami nie był już w stanie wciągnąć wozu na wierzchołek wzniesienia. Nagle koń upada i zsuwa się w dół, a niezadowolony fiakier zaczyna okładać konia batem. Tego nie wytrzymał Pan Dariusz góral z Orawy.

Mężczyzna wysiada z samochodu i rusza jak lokomotywa w stronę przewróconego konia, podchodzi do fiakiera, odpycha go, a następnie łapie wóz i z siła herosa przesuwa go, by odpiąć konia.

Widać jak wypełniona śniegiem furka zjeżdża w dół ciągnąc za sobą przewrócone zwierzę. Na całe wydarzenie reaguje przyglądający się zza kierownicy Darek, który dobiega do fiakra, odpycha go od zaprzęgu, zabiera lejce — opisuje Tygodnik Podhalański.

Komentujący całe zdarzenie internauci chwalą „dobre serce” Pana Dariusza i zaznaczają, że postąpiliby podobnie… gdyby mieli tak wiele odwagi, jak góral.