Dźgnęła i zabiła nożem jednego z gwałcicieli swojej córki. Nie stanie przed sądem

0
4718
Manadatory Credit: Photo by Chameleons Eye / Rex Features (1479637k) Conceptural image of a sharp knife with blood on it resting on tiles on the floor Various

Pod wpływem masowych protestów prokuratura w RPA postanowiła wycofać zarzuty postawione matce ofiary zbiorowego gwałtu. Kobieta nazwana przez tamtejsze media „Lion Mama” zabiła jednego z napastników, a dwóch pozostałych raniła.

„Lion Mama”, czyli „Matka Lwica” została oczyszczona z zarzutu morderstwa. Wcześniej sama zeznała, że wielokrotnie ugodziła nożem trzech mężczyzn, którzy dokonywali gwałtu na 27-letniej córce. Jeden z ranionych napastników zmarł pod wpływem obrażeń. Aby obronić swoje dziecko, 56-letnia kobieta przebiegła 3 kilometry. Uzbrojona była jedynie w nóż kuchenny, który zabrała z domu. Napastnikom zadawała ciosy tak długo, aż wszyscy osunęli się nieprzytomni na ziemię.

Opisywane zdarzenie miało miejsce 2 września w wiosce Qumbu w Prowincji Przylądkowa Wschodnia w RPA. „Matkę Lwicę” o dokonującym się gwałcie poinformował 18-letni kuzyn ofiary, któremu nie udało się dodzwonić na policję. Sprawa wywołała ogromne poruszenie w całym kraju, a ludzie na ulicach udzielili poparcia dla dzielnej kobiety i domagali się jej uniewinnienia. Taką też decyzję podjęła w niedzielę krajowa prokuratura, która bez podania przyczyn wycofała wszystkie zarzuty. Rzecznik prokuratury Luxolo Tyadi tłumaczył South Africa’s News 24, że nie spodziewał się i tak, aby sprawę mogło zakończyć oskarżenie.

Źródło: WPROST, Independent