Donarski w Niemczech. Będzie międzynarodowy list gończy za katem z Chełmży

0
2359

Wszystko wskazuje, że Bartosz Donarski przebywa w Niemczech. Prokuratura Rejonowa w Toruniu planuje wystawienie międzynarodowego listu gończego za oprawcą Fijo.

Bartosz Donarski to obecnie najbardziej poszukiwana osoba w Polsce, ale wszystko wskazuje na to, że mężczyzny już dawno nie ma w kraju. Prokuratura Rejonowa w Toruniu planuje wystawienie międzynarodowego listu gończego za Bartoszem Donarskim. Jeśli tak się stanie, to będzie to prawdopodobnie pierwsza taka sytuacja w kraju, gdzie wystawiono międzynarodowy list gończy za osobą znęcającą się na psie.

Donarski jest na chwilę obecną podejrzany o skatowanie 4-miesięcznego psa Fijo, który wskutek pobicia doznał złamania kręgosłupa, połamania szczęki i żeber, oraz wybicia zębów. Pomimo przeprowadzonej operacji w Czechach i dalszej rehabilitacji w Bielsku-Białej, pies ma sparaliżowane tylne łapy.

Informacje spływające od internautów do śledczych z Torunia wskazują, że mężczyzna znajduje się prawdopodobnie poza granicami Polski. Wśród informacji przesłanych do policji są też osoby, które uważają, że Donarski był widziany w Szkocji. Innego zdania jest przedstawicielstwo firmy Millers of Speyside, w której mężczyzna pracował przed rokiem.

Myślę, że przebywa w Niemczech — odpowiedział krótko dziennikarzowi WP przedstawiciel Millers of Speyside.

Za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi grozi do 3 lat więzienia. W przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem — kara wzrasta do 5 lat. Ucieczka Donarskiego przed polskim wymiarem sprawiedliwości z pewnością pogarsza jego sytuację.