Polka we Włoszech wykradła dziecko ze szpitala, po tym, jak odebrano jej prawa rodzicielskie

0
586

W rejonie Salerno na południu Włoch sąd rodzinny pozbawił 33-letnia Polkę praw rodzicielskich, swego nowo narodzonego syna. Kobieta mieszkająca w Giffoni Valle Piana po tym incydencie wykradła go ze szpitala i na chwilę obecną nieznane jest jej miejsce pobytu. Trwają poszukiwania.

33- letnia Polka dnia 28 marca będąc w stanie nietrzeźwości, urodziła dziecko. Pomimo tego, że dziecko urodziło się zdrowe, to lekarze ze szpitala zawiadomili sąd dla nieletnich, który w trybie pilnym pozbawił ją praw rodzicielskich. Mimo wyroku kobieta nadal przychodziła do szpitala, aby nakarmić dziecko. W piątek wieczorem wykorzystała moment podczas zmiany personelu i oddaliła się wraz z dzieckiem. Policja zabezpieczyła nagrania monitoringu, na których widać jak kobieta w towarzystwie mężczyzny opuszcza szpital.

Urodzony chłopiec miał trafić do ośrodka opiekuńczego, ale najpierw próbowano znaleźć dla niego miejsce. Do tego czasu miał pozostać w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii neonatologicznej, aby można było obserwować jego stan.

Wiadomo, że kobieta oprócz noworodka, ma jeszcze dwoje starszych dzieci, z czego jedno przebywa w rodzinie zastępczej. Miejsce pobytu ani stan zdrowia dziecka jest nieznany, na chwilę obecną trwają intensywne poszukiwania kobiety.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.