Senator Simone Pillon przestawia szczegółowy plan działania strony włoskiej, w sprawie eutanazji Alfiego Evansa

0
1253

Simone Pillon, włoski senator i prawnik na profilu facebookowym opublikował film, w którym jasno i zdecydowanie, nakreśla kierunki działania strony włoskiej w związku ze śmiercią Alfiego Evansa. Ogłasza również potrzebę zwołania wielkiej manifestacji, która ma odbyć się w Rzymie 12 maja. Używając zwrotów: „Alfie Evans, e figlio tutti di noi.” (Alfie Evans jest synem nas wszystkich), „un cittadino del mondo” (obywatel świata) zwraca uwagę, że ta sprawa dotyczy nas wszystkich.

Jestem pełen podziwu dla rodziców Alfiego, Toma Evans i Kate James, którzy całemu światu pokazali jak z wielką determinacją, walczyli o życie własnego dziecka. To bardzo odważni młodzi ludzie, ale nie potrafię pojąć, dlaczego zostali zmuszeni do aż takiej walki, dlaczego nie umożliwiono im wyjazdu w celu leczenia własnego dziecka. To jest naprawdę niepojęte, dlatego łączymy się w bólu, zapewniając o naszej wielkiej modlitwie i składamy nasze najszczersze kondolencje. Wierzę, że Alfie Evans mógł otrzymać pomoc, ale został uwięziony. Nie można zrozumieć powodów zmuszania do takiej determinacji i uważam, że kultura zachodnia ma bardzo poważny problem, skoro życie ludzkie nie ma żadnej wartości. Nie możemy na to wyrazić zgody, musimy bronić życia, bo życie jest największą wartością, nie ma nic cenniejszego. Jeśli zaczynamy dyskutować, czy życie drugiego ma wartość, czy nie, dopuszczamy się nadużycia. Wierzę ze życie Alfiego, nie mogło być bardziej wartościowe jak teraz, kiedy poruszył miliony serc. My, próbowaliśmy w każdy możliwy sposób. Nasze kontakty były na najwyższym poziomie. Prezydencja senatu i rząd włoski były w dużej mierze w naszej dyspozycji. Otrzymałem włoski paszport dyplomatyczny Alfiego i rozkaz sędziego odpowiedzialnego za sprawy opiekuńcze, wydany na podstawie art. 256 Traktatu Europejskiego, aby ponownie podłączyć go do respiratora. Niestety okazało się, że jest za późno.
W tym historycznym momencie Włochy muszą zdecydowanie i z wielką odwagą zademonstrować, że nie godzą się na dyskusje na temat tego, czy życie ma wartość, czy nie. Wyraziliśmy się jasno, mówiąc: nie chcecie tego dziecka, dobrze my go chcemy, bo w naszym kraju wierzymy, że ostatni mogą być pierwszymi, że osoby chore mają takie samo prawo do życia jak osoby zdrowe. Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność włoskiemu rządowi, ministerstwu spr. zagr., konsulatowi, mojej grupie w senacie, Marielle Enoc, a także prawnikom włoskim i angielskim którzy, współpracowali w sprawie Alfiego Evans nad i nadal deklarują wolę współpracy nad sposobem zmiany prawa, żeby takie sytuacje więcej nie miały miejsca, gdzie na naszych oczach dwuletni chłopczyk, został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. To jest nie do zaakceptowania, zdecydowanie mówimy nie! Przy współpracy z angielskimi prawnikami składamy wniosek do parlamentu europejskiego w tej sprawie i najpierw spróbujemy drogą dyplomatyczną, a jeśli nie uda się niczego wyegzekwować, to na podstawie art. 258 i 259 Traktatu Europejskiego złożymy skargę do Komisji europejskiej. Mamy jednak wielką nadzieję, że Wielka Brytania coś z tym zrobi, że zachowa się właściwie, bo takie sytuacje nie mogą mieć miejsca, że rodzice nie mogą leczyć swoich dzieci poza granicami kraju. Przygotowałem petycję ws. zabójstwa z wnioskiem do prokuratury w Rzymie i złoże ją w poniedziałek albo wtorek. Chcemy, aby śmierć naszego rodaka została w pełni wyjaśniona, aby nigdy więcej nie było takiej sprawy.

 

Ogłaszam wielką manifestację i zapraszam was wszystkich do wzięcia w niej udziału. Manifestacja będzie pod nazwą Alfie Evans i Charlie Gard a odbędzie się 12 maja w Rzymie. Miejsce spotkania — Piazza della Verita. Sam będę przewodził tej manifestacji i mam nadzieję, że przybędą na nią również inni politycy. Musimy wyrazić mocny sprzeciw temu, że włoski obywatel pozbawiony opieki, odłączony od aparatury wspomagającej oddychanie umarł w szpitalu, a jeśli prawo w Anglii się nie zmieni, to inni też będą umierać.

IN MORTE DI ALFIE EVANS

Opublikowany przez Simone Pillon 28 kwietnia 2018