„Alfie został zamordowany”. Włoski senator kieruje sprawę do prokuratury i Parlamentu Europejskiego

0
6505

Oczy i serca milionów ludzi na całym świecie, w ostatnim tygodniu, skierowane były na szpital Aldey Hey w Liverpoolu i rozgrywający się w nim największy dramat wszechczasów. Po tym, jak w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2.30 czasu brytyjskiego „gladiator złożył tarczę i zyskał swoje skrzydła” zakończył się jeden etap, a rozpoczął drugi — etap walki o prawdę i ukaranie winnych morderstwa tego niewinnego dziecka.

Musimy powiedzieć prawdę — Alfie został zamordowany i nie może być żadnych dwuznaczności — napisał na swoim profilu facebookowym Riccardo Cascioli, a Senator Simone Pillon oświadczył — Potwierdzam jednak, że przygotowuję petycję do zabójstwa z wnioskiem do prokuratury w Rzymie. Chcemy, aby śmierć naszego rodaka została w pełni wyjaśniona, aby nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji.

Zespół włoskich i angielskich prawników i konsultantów od razu przystąpił do działania, zbierając się na naradę. W spotkaniu uczestniczył min Bp Francesco Carvina (biskup Capri, który pośredniczył w spotkaniu Thomasa Evansa i papieża Franciszka) dr Matilde Leonardi (neuropediatra, która również doradzała rodzinie Evansa) oraz Monica Boccardi, jedna z czterech prawników z Life Lawyers („Lawyers for Life„), którzy śledzili losy Alfiego od lipca.

Monica Boccardi udzielając kiedyś wywiadu lokalnej prasie, powiedziała –To dziecko to Dawid przeciw Goliatowi. Diagnozy Alfiego skomentowała następująco –Nie było żadnej diagnozy. Nie wolno iść w kierunku afirmacji, takich jak „nie ma nadziei dla Alfiego”, ponieważ nie ma żadnych naukowych pewników, które poparłyby te oświadczenia. Według lekarzy z Alder Hey, Alfie powinien był umrzeć kilka miesięcy temu. Nigdy nawet nie przeprowadzili tracheotomii. Czemu? Mamy podejrzenia co do tego, ale nie jest to moment, na ich ujawnienie. Zobaczymy później.

Boccardi powiedziała również to, co uważała za prawdziwe intencje szpitala Alder Hey — Na pewno chcą, aby umarł w Anglii, a ryzyko przeniesienia go do Włoch jest minimalne, przy dzisiejszych niezwykle nowoczesnych technikach transportu sanitarnego przez trzy różne wyspecjalizowane linie lotnicze. Wszystko, czego potrzebowali to dwudniowe oświadczenie – dodała.

W grudniu 2017 roku prawniczka rozmawiała z ProVita Onlus (jedną z najbardziej aktywnych organizacji pro-life we Włoszech), której ujawniła zdradę ze strony Alder Hey:

Szpital dziecięcy Alder Hey przekroczył kilka zasad właściwego postępowania i nie działał w dobrej wierze. Powinniśmy byli osiągnąć cel, w którym moglibyśmy pośredniczyć w procedurach dla wspólnie uzgodnionego rozwiązania, współpracując ze szpitalem. W rzeczywistości istniało już rozwiązanie i po prostu musieliśmy się umówić na spotkanie. … Ale Alder Hey postanowił, zamiast tego nadużyć naszego zaufania, będąc pierwszym, który spieszył się, by upublicznić sprawy na zewnątrz, a następnie poinformować gazety. Zauważyła, że Alder Hey poprosił o dyskrecję, którą adwokaci szanowali, pracując za kulisami i nigdy nie idąc do prasy. Tymczasem Alder Hey zwrócił się do mediów, aby ogłosić swoją decyzję.

Senator Simone Pillon (prawnik, który osobiście wstawiał się za Alfim z włoskimi władzami i który niedawno otrzymał paszport dyplomatyczny, by polecieć do Anglii) wczoraj rano napisał na swoim profilu facebookowym:

Próbowaliśmy w każdy możliwy sposób. Nasze kontakty były na najwyższym poziomie. Prezydencja senatu i rząd włoski były w dużej mierze w naszej dyspozycji. […] Sekretarz mojej partii był gotów pojechać ze mną do Liverpoolu. Dziś powinniśmy mieć w rękach włoski paszport Alfiego i rozkaz sędziego odpowiedzialnego za sprawy opiekuńcze, aby ponownie podłączyć go do respiratora. Wyścig z czasem został przerwany kilka minut temu przez wiadomość, że mały anioł poleciał do nieba.

Później, w kolejnym poście, Pillon oznajmił, że czeka na oficjalne potwierdzenie, ponieważ istnieją pogłoski, że Alder Hey odmawia wydania ciała Alfie jego rodzinie. – Potwierdzam jednak, że przygotowuję petycję ws. zabójstwa z wnioskiem do prokuratury w Rzymie — napisał. Chcemy, aby śmierć naszego rodaka została w pełni wyjaśniona, aby nigdy więcej nie było takiej sprawy.

Riccardo Cascioli, dziennikarz współpracujący z radiem watykańskim i redaktor naczelny La Nuova Bussola Quotidiana, który doprowadził do spotkania Toma Evansa z papieżem Franciszkiem, wczoraj oświadczył — Musimy powiedzieć prawdę: Alfie został zamordowany i nie może być żadnych dwuznaczności […] Na kilka godzin przed śmiercią Tom i Kate dowiedzieli się, że będą mogli zabrać syna do domu, ostatnie kłamstwo” […] W rzeczywistości zdecydowali, że Alfie nie opuści szpitala żywcem, a więc to oni go zabili.

Senator Simone Pilon w filmie, który opublikował na swoim profilu, mówi, że nie mogą zgodzić się z sytuacją, jaka miała miejsce, że obywatel Włoch i obywatel całego świata umarł i to nie może ujść bezkarnie. Wspólnie z prawnikami angielskimi przygotowują wniosek do Parlamentu Europejskiego w tej sprawie.