Szpital Alder Hey i testy leków na małych pacjentach. Dotarliśmy do raportu

0
3437

Dziennikarze Śledczy24.pl dotarli do dokumentu zawierającego plan działania szpitala Alder Hey na lata 2012-22. Dokument ten na swojej 19-stronie zawiera informacje o tym, przez kogo szpital jest sponsorowany i że ma aspiracje do tego, aby być największą placówką medyczną na świecie biorącą udział w testowaniu leków na małych pacjentach.

Po tym, jak ustawodawstwo w Europie i USA nakazało stosowanie wszystkich nowych leków, dopuszczanych do obrotu, aby były poddane badaniom klinicznym na dzieciach i młodzieży obserwuje się ogromny wzrost liczby badań klinicznych leków na całym świecie, chyba że istnieje powód naukowy lub prawny, żeby tego nie robić. Naukowcy z Liverpool i szpital w Alder Hey starają się o zapewnienie sobie przywództwa w tej dziedzinie- czytamy w raporcie.

Badania w Alder Hey koncentrują się na niepożądanych reakcjach na leki i dopracowaniu odpowiedniego wieku dzieci dla poszczególnych leków, biorąc pod uwagę ich predyspozycje genetyczne. Z raportu ponadto wynika, że w Alder Hey prowadzone są badania na wczesnym etapie produkcji leków, w fazie najbardziej eksperymentalnej, które wcześniej zostały odrzucone z powodu braku CRF. Dlatego szpital w Aldey Hey ma być kluczowym ośrodkiem w Wielkiej Brytanii wspierającym CRF. Stażystów do badań pediatrycznych szpital pozyskuje za pośrednictwem MRC Clinical Pharmacology Program.

>>> LINK DO PEŁNEGO RAPORTU <<<

W Alder Hey znajdują się poszczególne sieci badawcze:

Sieć badawcza NIHR ds. Leków dla dzieci (MCRN)
Centrum Koordynacyjne i Lokalna Sieć Badawcza MCRN dla Cheshire Merseyside & Północna Walia (Peak, Blair) Natomiast jeśli chodzi o sieć MCRN, to Alder Hey ma wyłączność i w tym celu potrzebuje dużą liczbę członków biorących w nich udział.