Zaskakująca odpowiedź skarbówki w sprawie przekazania volkswagenów przez bezdomnego fundacji Tadeusza Rydzyka

0
1225

Do Izby Skarbowej w Bydgoszczy poseł Nowoczesnej Adam Szłapka złożył zawiadomienie w sprawie darowizny w postaci dwóch samochodów, jaką miał przekazał Tadeuszowi Rydzykowi bezdomny. Dziś znamy decyzję skarbówki w tej sprawie.

Akurat ten samochód dostaliśmy, nie wiecie o tym, od bezdomnego. Tak, dwa samochody dostaliśmy. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy. Niestety zmarł – powiedział podczas jednego z wywiadów Tadeusz Rydzyk, redemptorysta i założyciel fundacji „Lux Veritatis”. Sprawą zainteresował się poseł Nowoczesnej Adam Szłapka i w dniu 20 lutego 2018 r. złożył zawiadomienie do Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Ta po zbadaniu sprawy odesłała dokumenty do Warszawy, a ta z kolei dziś oświadczyła, że w drodze postępowania ustaliła, że fundacja „Lux Veritatis” nie była stroną darowizny i nie powstał z tego tytułu podatek dochodowy, jaki wymagany jest od osób prawnych – powiedziała Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Jeśli Lux Veritatis nie otrzymało darowizny, to komu auta zostały przekazane? – dopytuje poseł Nowoczesnej.

Sprawą darowizny samochodów od bezdomnego zajmuje się również prokuratura. W styczniu 2018 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało Prokuraturze Okręgowej w Warszawie dwa zawiadomienia w tej sprawie.