Podpalił dom, by spalić żywcem żonę i 2-letniego syna. Mężczyzna jest już w rekach policji

0
615

W nocy z soboty na niedzielę 14/15 kwietnia 2018 r. W Miejscowości Skomielna Biała doszło do dramatycznego wydarzenia. W wyniku podpalenia doszczętnie spłonął budynek i wszystkie znajdujące się w nim przedmioty.

W chwili podpalenia w budynku przebywało łącznie 7 osób, wśród nich partnerka, wraz z 2-letnim synkiem podejrzanego o podpalenie 25-letniego Artura M. Wiadomo, że mężczyzna był mocno skonfliktowany z całą rodziną. Pomimo iż sytuacja miała miejsce o 2.30 w nocy, mieszkańcy zorientowali się o grożącym im niebezpieczeństwie i w porę udało im się uciec — podaje zastępca prokuratora rejonowego w Myślenicach Beata Florkow.

Artur M. został zatrzymany w niedzielę w Rabce-Zdroju, skąd pochodzi i jak ustalili śledczy, działał z zamiarem pozbawienia życia, osób przebywających w budynku. Dlatego postawiony został zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez wywołanie pożaru. Mężczyzna nie przyznaje się do popełnionego czynu i odmawia składania zeznań. Na wniosek prokuratury rejonowej w Myśleniach został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.