Nad Wisłą znaleziono nowe ślady pytona

0
619

Nad Wisłą w województwie mazowieckim jakiś czas temu znaleziono wylinkę pytona tygrysiego. W nocy natrafiono na nowe ślady zwierzęcia, tym razem w okolicach miejscowości Gassa oraz Cieciszew w powiecie piaseczyńskim. Obecnie trwają poszukiwania niebezpiecznego węża.

Jak informują media, powłoka zrzucona przez pytona została odnaleziona w niedzielę. Natychmiastowo rozpoczęto poszukiwania pytona, jednakże zwierzę nie zostało znalezione. Przedstawiciele fundacji Animal Rescue Poland znaleźli jednak ślady, które mają wskazywać na to, że wąż nadal przebywa w bliskiej okolicy.
Istnieje prawdopodobieństwo, że wąż był hodowany nielegalnie po czym został wyrzucony przez właściciela. Możliwe także, że mamy do czynienia z żartownisiem, który posiada pytona tygrysiego w domu i tylko podrzucił jego wylinkę dla zabawy.
Aktualnie trwają poszukiwania pytona tygrysiego, które są prowadzone pod kierunkiem fundacji Animal Rescue Poland, strażaków, policji oraz ratowników WOPR. Apeluje się do mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, w którym znaleziono ślady węża o szczególną ostrożność i uwagę podczas spacerów.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.