Nad polskim morzem znaleziono 15 martwych fok. Winnego nadal brak

0
520

Bilans, jaki został odnotowany przez Błękitny Patrol WWF jest tragiczny. Do makabrycznych odkryć doszło między innymi w Bagiczu, Ustroniu Morskim, Gąskach, Ustce, Darłowie, Łazach i Sianożętach. Łącznie znaleziono aż 15 ciał młodych fok.

Co więcej, morze wyrzuciło na plażę w Łukęcinie także ciało martwego morświna, który jest już trzecim osobnikiem w przeciągu zaledwie dwóch dni, którego znaleziono na wybrzeżu. Błękitny Patrol WWF odnalazł także dwa osobniki na zachodniopomorskich plażach. Jedna z fok miała odciętą płetwę ogonową oraz przecięty brzuch. Rany na jej ciele były czyste, z równymi brzegami, co zupełnie wyklucza działanie śruby, na przykład z kutra. Biorąc pod uwagę powyższe można stwierdzić, że ciało opisywanej foki nosiło niepodważalne ślady działania człowieka.
Sprawą zajęła się policja oraz prokuratura. Została także wyznaczona nagroda pieniężna za pomoc w znalezieniu sprawcy. Jak wyliczono, również fundacja ze Śląska zaoferowała 30 tysięcy zł, a pisarka Maria Nurowska 20 tysięcy zł. Do fundacji WWF zgłaszają się także osoby chętne zapłacić za pomoc w odnalezieniu zabójców fok.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.