PILNE: Kolejna martwa foka z rozciętym brzuchem. Sprawę przejmuje policja

0
580

3 czerwca znaleziono dryfujące na wodzie ciało foki z rozciętym brzuchem. Jak poinformowała doktor Iwona Pawliczka, to już czwarta ofiara. Nie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ze względu na zaawansowane stadium rozkładu.

Podobne zdarzenie miało miejsce pod koniec maja przy jednym z wejść na plażę na Helu. Ktoś bestialsko rozbił głowę foki Heleny pałką i porzucił jej ciało. Jak wspominają pracownicy fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytety Gdańskiego, Helenka trafiła do ośrodka zaledwie parę dni po narodzinach. Zwierzątko było karmione zastępczą rybią „owsianką”, która miała zastąpić mu mleko matki. Po dwóch tygodniach zarówno Helenka, jak i kilku jej pobratymców zostało wypuszczonych na wolność. Ja informują osoby, które zajmowały się wcześniej foczką Helenka miała duże szanse na przeżycie w Bałtyku, ponieważ nadal była nieufna wobec człowieka. Niestety, j ją spotkała tragedia.
Kolejny podobny przypadek miał miejsce w Oksywiu koło Gdyni. Martwe, prawdopodobnie jednoroczne młode foki miały na szyjach pętle i przyczepione do nich cegły. Ze wstępnych ustaleń policji i prokuratury wynika, że widoczne były także rozcięcia w okolicach brzucha.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.