Żory. Napadli na małżeństwo i grozili, że zabiją ich dziecko. Łupem padło 400 tysięcy

0
841
SONY DSCBrutalny napad na małżeństwo z Żor. Napastnicy skrępowali, a następnie pobili małżeństwo w ich własnym domu. Grozili również, że zabiją kilkuletnie dziecko. Łupem padło 400 tysięcy złotych. Dwóch mężczyzn i nastolatka jest już w rękach policji.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Napastnicy to dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Najmłodsza z nich 19-latka to mieszkanka powiatu pszczyńskiego, natomiast 26-latek pochodzi z powiatu rybnickiego. Trzeci z napastników nie ma stałego miejsca zamieszkania — podaje policja.
Z ustaleń śledczych wynika, że cała trójka od dłuższego czasu przygotowywała się do napadu rabunkowego na dom mieszkalny na jednej z dzielnic w Żorach.
Napastnicy byli wyjątkowo brutalni w swoich działaniach. Gospodarz domu na „dzień dobry” został brutalnie pobity przez jednego z napastników, następnie mężczyzna został zakuty w kajdanki i skrępowany. Żona mężczyzny została również skrępowana. Napastnicy byli na tyle brutalni, że nie pozostawili nawet kilkuletniego dziecka, któremu grozili utratą życia.
Łupem trójki rabusiów padło 400 tys. zł. Teraz grozi im za to 12 lat więzienia, a najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym.