Tychy. Małżeństwo gwałciło kandydatki na nianie do ich 2-letniego dziecka

0
1647Małżeństwo z Tychów poszukiwało opiekunki do dziecka. Zgłaszające się kandydatki były zapraszane na rozmowę do ich mieszkania i tam brutalnie gwałcone – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Sprawa wyszła na jaw w lipcu, kiedy dwie młode kobiety zgłosiły się na policję w Tychach w celu zawiadomienia o przestępstwie. Para w wieku blisko 30 lat zamieściła ogłoszenie o poszukiwanej opiekunce do ich 2-letniego dziecka.
Młode kobiety, w odpowiedzi na zgłoszenie były wabione do mieszkania pod pretekstem przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Para przez telefon zapewniała, że w czasie rozmowy zostaną ustalone warunki, godziny pracy oraz wynagrodzenie itd. Kiedy kobiety przychodziły do mieszkania, były gwałcone. Śledczy przyznają, że sposób działania małżeństwa był wyjątkowo brutalny.
Gwałty były brutalne, z użyciem przemocy. To małżeństwo rzeczywiście ma dwuletnie dziecko, ale — jak się okazało — poszukiwania opiekunki były tylko przykrywką do planowanego gwałtu. Naszym zdaniem pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego apelujemy do innych ewentualnych ofiar, by się zgłaszały — powiedziała „Gazecie Wyborczej” Monika Stalmach-Ćwikowska, prokurator rejonowa w Tychach.
Para została zatrzymana i od dwóch miesięcy przebywa w areszcie.