Proboszcz z Sosnowca po mszy spowodował kolizję. Miał ponad 2 promile

0
882Proboszcz z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sosnowcu spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Wszystko miało miejsce w niedzielę wieczorem po mszy. Badanie duchownego wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił nie tylko prawo jazdy, ale również został odsunięty od sprawowanej funkcji w parafii.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Parafianie z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sosnowcu są oburzeni zachowaniem proboszcza. Jak zaznaczają, prowadził mszę, a chwilę później spowodował wypadek. Wierzący zadają sobie teraz pytanie, jak to się stało, że Proboszcz tak szybko doprowadził się do takiego stanu.
Wiadomo, że przestał być już proboszczem, ma również zostać skierowany na terapię – wynika z informacji przekazanej przez Ks. Pawła Rozpiątkowskiego z Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej w rozmowie z PAP
Do kolizji doszło w Sosnowcu w rejonie ronda przy ul. Norwida. 59-letni już były proboszcz w momencie opuszczania ronda nagle stracił panowanie nad samochodem i uderzył w jadącego na przeciwległym pasie volkswagena.
W wypadku nikt nie odniósł obrażeń. W czasie badań okazało się, że kierowca skody ma ponad 2 promile alkoholu.
Duchowny za popełniony czyn może trafić na dwa lata do więzienia. Już wczoraj zostało mu zatrzymane prawo jazdy.