Polka była na pokładzie helikoptera właściciela Leicester City, który rozbił się obok stadionu

0
1494Policja z hrabstwa Leicestershire poinformowała, że wśród pięciu ofiar rozbitego helikoptera należącego do właściciela Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha, jest również Polka Izabela Lechowicz. W katastrofie helikoptera zginęło 5 osób. Klub po śmierci prezesa wydał oświadczenie.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

„Z najgłębszym żalem i złamanym sercem potwierdzamy, że nasz prezes Vichai Srivaddhanaprabha był pośród tych, którzy w sobotni wieczór stracili życie, gdy helikopter z nim i czterema innymi osobami na pokładzie rozbił się w pobliżu King Power Stadium” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu, wydanym dobę po katastrofie w Leicester. Natomiast policja z hrabstwa Leicestershire potwierdza, że jedna z pięciu ofiar to Polka — Izabela Lechowicz.
Izabela Lechowicz była doświadczonym pilotem oraz instruktorem lotnictwa. W marcu tego roku znalazła się w grupie 18 Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, które zostały wyróżnione przez polską ambasadę w Londynie w ramach plebiscytu #Polka100.

Samolot, który rozbił się obok stadionu, był pilotowany przez Erica Swaffera. Oprócz prezesa Vichaia Srivaddhanaprabha na pokładzie było również dwóch jego współpracowników — Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare. Cała czwórka razem z Polką zginęła.