Opolskie: Ukradli gołębie na ponad 400 tys. zł. Wpadli dzięki nowoczesnym technikom kryminalistycznym

0
1246W rękach policji jest dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 68 gołębi pocztowych na Opolszczyźnie. Wartość skradzionych ptaków to ponad 400 tysięcy złotych. Śledczy pracowali nad sprawą od początku roku. Wiadomo, że w sprawie użyto najnowszych technik kryminalistycznych.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Do kradzieży doszło w Prudniku na samym początku roku. W czasie kiedy właściciel hodowli przebywał za granicą, to dwóch wówczas nieznanych sprawców włamało się do gołębnika, w którym znajdowały się gołębie pocztowe z rodowodami. Łupem złodziei padło 68 ptaków o wartości ponad 400 tysięcy złotych.
Złodzieje nie zostawili śladów. Aby ustalić ich tożsamość, policja użyła najnowszych narzędzi kryminalistycznych, m.in. badała logowania telefonów komórkowych w okolicy miejsca przestępstwa — informuje Radio ZET.
Śledczy w czasie trwania kilkumiesięcznego śledztwa wytypowali na podstawie logowań telefonów dwóch potencjalnych sprawców. Pierwszy z nich został zatrzymany w woj. małopolskim i udało się odzyskać część skradzionych gołębi.
Drugi z mężczyzn został zatrzymany pod Opolem. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, ponieważ nie wrócił z przepustki do więzienia, gdzie odbywał wyrok również na kradzieże.
Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy będą teraz badać, do kogo między innymi ptaki trafiły oraz czy za kradzieżą ptaków nie stoi zleceniodawca.