Nie udało się uratować dziecka z Cerekwicy Starej. Jego mama została ugodzona nożem w ciąży

0
1315Po ponad dwugodzinnej walce o życie nie udało się uratować 7-miesięcznego Adasia z Cerekwicy Starej pod Jarocinem. Jego matka, w marcu tego roku została dźgnięta nożem w brzuch przez ojca dziecka. Kobieta była wtedy w ciąży.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Lekarzom z Ostrowa Wielkopolskiego udało się uratować w marcu ofiarę i jej syna, ale jak przyznali w organizmie chłopca zaszły poważne zmiany neurologiczne. Chłopiec przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Było to konieczne, by uratować życie dziecka, które było wtedy mocno zagrożone. Lekarze wtedy nie widzieli nic, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie chłopca w przyszłości.
Adaś przebywał w domu razem z matką. Kobieta zaniepokojona problemami chłopca z oddychaniem natychmiast powiadomiła służby. Przybyli na miejsce ratownicy rozpoczęli reanimację, która została kontynuowana w szpitalu przez lekarzy. Mimo udzielonej pomocy nie udało się uratować chłopca.
Za atakiem na kobietę w ciąży stoi jej partner i ojciec dziecka. 22-latek w nocy z 14 na 15 marca wszedł do domu w Cerekwicy Starej i zaatakował śpiących domowników. W ataku zginęli rodzice kobiety, a ona sama została dźgnięta nożem w brzuch. Ucierpiała również siostra kobiety, ona również trafiła do szpitala.
Eryk J. Przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mężczyźnie grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.