Legnica. Tragedia w czasie lekcji WF. Lekarze nie dają nastolatkowi szans na przeżycie

0
1583Tragedia w czasie zajęć wychowania fizycznego w jednej z Legnickich szkół podstawowych. Nastolatek został uderzony drewnianą belką. Ma pękniętą czaszkę. Trwa walka o życie ucznia.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Do wypadku doszło w czasie zajęć z wychowania fizycznych w lesie Złotoryjskim w Legnicy. Uczniowie szkoły podstawowej nr 9 w czasie trwania ćwiczeń siłowych podnieśli drewnianą belkę, która następnie odrzucili i uderzyła 13-latka. Nastolatek stracił przytomność. Na miejsce zostało wezwane pogotowie.
Nastolatek został pilnie przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł skomplikowaną operację i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Lekarze przyznają, że obrażenia czaszki nastolatka są poważne.
Rodzina chłopca poinformowała dziennikarzy „Faktu”, że lekarze nie dają ich synowi szans na przeżycie, tym samym prosząc o przygotowanie się na najgorsze.
Nauczyciel WF jest obecnie na zwolnieniu. Jego przyszłość zależy od wyników śledztwa, które będzie teraz prowadzić prokuratura. Prokurator chce zbadać, czy podnoszenie belki było jednym z ćwiczeń na zajęciach.