Legnica: Podcięła gardło córce, bo podejrzewała męża o zdradę. Do więzienia jednak nie trafi

0
2864Katarzyna G. decyzją sądu nie trafi do więzienia. Kobieta jest całkowicie niepoczytalna. Biegli stwierdzili u oskarżonej ostre zaburzenia psychotyczne. Kobieta pod koniec maja najpierw podtopiła swoją córkę, po czym za pomocą noża kuchennego podcięła jej gardło. Dziewczynka miesiąc później zmarła.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Zdaniem Sądu Okręgowego w Legnicy, Katarzyna G. jest całkowicie niepoczytalna i należy ją umieścić w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Do czasu umieszczenia kobiety w odpowiednim zakładzie, będzie ona przebywać w areszcie.
– Do czasu wskazania odpowiedniej placówki Katarzyna G. przebywa w areszcie – informuje Lidia Tkaczyszyn, Prokurator Okręgowy w Legnicy.
Wszystko zaczęło się w momencie, gdy do kobiety dotarły informacje o rzekomej zdradzie męża. Zdaniem mężczyzny, kobieta zaczęła wtedy dziwnie się zachowywać. Twierdziła m.in., że mąż probował ją otruć, a w trosce o swoje „bezpieczeństwo” zamontowała w całym domu kamery i podsłuchy.
Oskarżona postanowiła 26 maja udać się do Legnicy w odwiedziny do kuzynki. W czasie wizyty kobieta zabrała czteroletnią córkę do łazienki, następnie nalała wody do wanny i zaczęła ją podtapiać. Kobieta powiedziała, że robi to dla bezpieczeństwa córki i chwilę później za pomocą noża kuchennego podcięła jej gardło, a następnie sama próbowała popełnić samobójstwo, podcinając sobie żyły. Interweniowali domownicy.
Wezwanej przez domowników załodze pogotowia ratunkowego udało się przywrócić funkcje życiowe dziewczynce. Niestety miesiąc później dziecko zmarło.