Ksiądz oskarżony o molestowanie 12-latka popełnił samobójstwo. Jego ciało zostało znalezione przez wiernych w kościele

0
1785Nie żyje 38-letni ksiądz z Francji. Duchowny odebrał sobie życie po tym, jak został oskarżony o molestowanie 12-letniego chłopca. Ciało księdza zostało znalezione w kościele przez wiernych. To już drugi taki przypadek we Francji.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Do tragicznego znalezisk doszło na plebanii w miejscowości Gien w dolinie Loary we Francji. Wierni, którzy przybyli na sobotnią mszę natrafili na zwłoki księdza.
Prokurator Loic Abrial w rozmowie z AFP poinformował, że duchowny na początku października został przesłuchany przez policję w sprawie dotyczącej molestowania 13-letniego chłopca.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną odebrania sobie życia przez duchownego była presja społeczna w związku z oskarżeniem księdza o molestowanie nieletniego. Mężczyzna miał nie wytrzymać i z tego powodu odebrać sobie życie.
To druga taka sytuacja we francuskim Kościele w ostatnim czasie. W sierpniu ksiądz z północnej Francji Jean-Baptiste Sebe (38 I.) popełnił samobójstwo po tym, jak oskarżono go o molestowanie młodej dziewczyny — informuje FAKT.Źródło: FAKT