14-dniowe niemowlę zgwałcone. Jego stan jest krytyczny

0
7289Dwutygodniowe niemowlę przebywa na oddziale intensywnej terapii po brutalnym gwałcie, do jakiego doszło w Belfaście w Irlandii Północnej — informuje BBC.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

W sprawie gwałtu został zatrzymany 25-letni mężczyzna. Oskarżony stanął już przed sądem w Armagh, a następnie został przetransportowany do wiezienia w Maghaberry gdzie będzie przebywał do następnej rozprawy. Sąd wyznaczył ją na 10 października.
Śledczy nie ujawniają danych sprawcy. Tłumaczą to ochroną tożsamości dziecka. Jednocześnie detektywi dalej pracują nad sprawą — informuje o2.pl
”Osadzony znajduje się w bezpiecznej jednostce dla własnej ochrony. Jest również pod całodobowym monitoringiem na wypadek, gdyby próbował popełnić samobójstwo. Jestem prawie pewny, że gdyby jakikolwiek inny więzień zbliżył się do niego, zlinczowałby go – powiedział pracownik więzienia w rozmowie z „The Sun”.
Niemowlę trafiło do szpitala z licznymi obrażeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Lekarze jego stan określają jako krytyczny. Obecnie trwa walka o życie dziecka.Źródło: BBC, o2.pl, Radio ZET