Sprawa Tomasza Komendy. Zatrzymano kolejnego podejrzanego o zamordowanie Małgosi

0
883Kolejne zatrzymanie w sprawie morderstwa 15-letniej Małgosi z Dolnego Śląska — informuje TVP info. Sprawa zaczyna się w podwrocławskich Miłoszycach w noc sylwestrową z roku 1996 na 1997, gdy po wyjściu z zabawy 15-letnia Małgorzata K. zostaje brutalnie zgwałcona i pozostawiona na mrozie, gdzie umiera. Morderstwo przypisano wówczas Tomaszowi Komendzie.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Zdaniem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, dzisiejszy zatrzymany to człowiek, który razem z ujętym w zeszłym roku podejrzanym Ireneuszem M., miał brutalnie zgwałcić mieszkankę Miłoszyc i pozostawić ją na mrozie co miało doprowadzić do jej śmierci. Małgorzata K. miała wówczas 15 lat.
Tomasz Komenda, który w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie. W połowie marca br. został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach. Według prokuratury — która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie — mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 16 maja Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę – informuje Onet