Śląsk. Multirecydywista poderżnął gardło partnerce, bo ta chciała z nim zerwać

0
393Jest akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z. Mężczyzna próbował zabić swoją byłą dziewczynę, która planowała zakończyć z nim związek. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Prokuratura w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., mężczyzna to multirecydywista z bogatą przeszłością kryminalną, karany między innymi za gwałt. Jego partnerce Milenie D. to nie przeszkadzało. Znajomość przepłaciłaby życiem.
Milena D. postanowiła zakończyć związek po dwóch latach z Arkadiuszem Z. W toku śledztwa ustalono, że głównym powodem rozpadu związku miało być nadużywanie alkoholu i środków psychotropowych przez oskarżonego. 25 maja kobieta postanowiła spotkać się z mężczyzną i poinformować go o swoim wyborze. Na miejsce spotkania wybrała teren nieużytków mieszczących się w Rudzie Śląskiej.
Para przebywała w samochodzie należącym do Mileny D. Mężczyzna na wieść o zakończonym związku wyciągnął z kieszeni nóż i przeciął gardło swojej byłej partnerce. Następnie zatkał jej usta i odchylił głowę do tyłu. Kobieta może mówić o sporym szczęściu, udało się jej oswobodzić z uścisku mężczyzny i uciec z samochodu, by wezwać pomoc.
Mężczyzna został zatrzymany dzień później. Od tamtej pory przebywa w areszcie, gdzie czeka na rozprawę. Za usiłowanie zabójstwa i spowodowane ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może spędzić resztę życia w wiezieniu.