Olkusz. Szczeniaki żywcem zakopane w lesie. Sprawca uniknie kary?

0
776Dwóch nastolatków, w czasie grzybobrania w lesie pod Olkuszem (woj. małopolskie) natrafiło na zakopane żywcem troje szczeniąt. Policja poszukuje sprawcy, ale jak przyznaje, może to być trudne.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Nastolatkowie wybrali się na grzyby do masywu leśnego Laski pod Olkuszem. W czasie przemierzania lasu jeden z chłopaków zauważył wydostającego się z ziemi szczeniaka. Szybko o znalezisku poinformowali funkcjonariuszy policji.
Zgłoszenie wpłynęło w sobotę nad ranem. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli dwa martwe szczeniaki. Chwilę później nie żył też trzeci szczeniak, który próbował wydostać się spod ziemi. Policja poszukuje sprawcy.
– Trwają przesłuchania świadków, ale poszukiwania sprawców nie są łatwe. Miejsce, gdzie zakopano szczeniaki jest oddalone od zabudowy mieszkaniowej, w słabo dostępnym miejscu, na skarpie — wyjaśnia Katarzyna Matras, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
Policjanci z komendy w Bukownie, którzy prowadzą sprawę proszą o informacje każdego, kto może mieć jakąkolwiek wiedzę na temat właścicieli szczeniaków pod numerem tel: 32 649 33 00