Odnaleziono sprzęt rehabilitacyjny 7-letniego Mateusza. Skradziono go w Gdańsku

0
810Mateusz znów może się cieszyć. Sprzęt, który został mu skradziony wraz z samochodem jego mamy, został odnaleziony 200 km od Gdańska. Do kradzieży doszło w zeszłym tygodniu, wtedy mama 7-latka prosiła złodzieja, by gdzieś ten sprzęt porzucili.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Do kradzieży samochodu Volkswagen Touran doszło w ubiegłym tygodniu w nocy na jednym z parkingów na osiedlu Osowa w Gdańsku. Wewnątrz pojazdu znajdował się niezbędny sprzęt do rehabilitacji 7-letniego Mateusza — spacerówka firmy Elo, żółty balkonik Crocodile, ortezy, pasy, a także specjalna kamizelka. Ponowny zakup nie był możliwy, wartość skradzionego sprzętu to blisko 40.000 zł. Rodzice postanowili za pomocą osiedlowej gazety nagłośnić kradzież i prosić złodzieja o zwrot rzeczy. Ogólnopolskie media przyłączyły się do apelu Gdańszczanki.
Sprzęt rehabilitacyjny został odnaleziony w lesie pod Włocławkiem — ponad 200 km od miejsca, gdzie został on skradziony. Na pozostawione w lesie rzeczy natrafił biegacz. O odkryciu została powiadomiona policja w Gdańsku.Foto; Polsat News