DJ Tom Swoon skazany za zabicie mężczyzny na 4 lata i 8 miesięcy więzienia

0
810– Niewiele pamiętam z tego dnia. Nigdy sobie nie wybaczę. Świadomość, że zabiłem człowieka to najgorsza kara — mówił dziś ze spuszczoną głową na rozprawie Dorian T., znany szerzej jako Tom Swoon.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Sąd w Goleniowie skazał Doriana T. na 4 lata i 8 miesięcy więzienia za zabicie w grudniu ubiegłego roku mężczyzny, który wraz z żoną jechał do pracy na drodze pomiędzy Goleniowem a Szczecinem. Muzyk był pijany, miał 2 promile w wydychanym powietrzu.
Do wypadku doszło 5 grudnia zeszłego roku w Kliniskach Wielkich, w połowie drogi z Goleniowa do Szczecina. Muzyk pomimo upojenia alkoholowego pędził 180 km/h i uderzył w tył jadącego lewym pasem samochodu. Śmierć poniósł podróżujący nim mężczyzna, ocalała kobieta.
Kobieta spytana w sądzie, dlaczego poruszała się lewym pasem, zeznała, że tego dnia przy prawej stronie od lasu było dużo zwierzyny. Chciała tym samym zachować od niej bezpieczną odległość.
7 lat pozbawienia wolności żądał dla Doriana T. prokurator. Oskarżony chciał dobrowolnie się poddać karze, a jego obrońcy zaproponowali 4.5 roku więzienia. Obrońcy muzyka zaznaczyli, że artysta przyczynił się do promocji miasta. Swoje słowa poparli nawet listem od burmistrza Goleniowa, który w 2015 r. dziękował za rozsławienie miasta.
Sąd jednak orzekł, że Dorian T. za kratkami spędzi 4 lata i 8 miesięcy. Ma też zapłacić 280 tys. złotych nawiązki rodzinie ofiary wypadku. Nigdy już nie będzie mógł usiąść za kierownicą samochodu. Wyrok jest nieprawomocny.
Mężczyzna, który zginął w wypadku, osierocił troje dzieci.