Bokser Dariusz Michalczewski skazany za pobicie żony

0
1039Sąd w Gdańsku skazał boksera i biznesmena Dariusza Michalczewskiego za naruszenie nietykalności cielesnej swojej żony i znieważenie jej. Sprawa dotyczy awantury domowej, do której doszło w grudniu 2016 roku. Wyrok sądu zaskakuje.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Do awantury z udziałem boksera i jego żony doszło 21 grudnia 2016 roku w Gdańsku-Brzeźnie. Oficer dyżurny Gdańskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w mieszkaniu Michalczewskich. Mężczyzna został zatrzymany i dwa dni później otrzymał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej żony, do których się nie przyznał i odmówił składania dalszych wyjaśnień.
Znieważanie polegało na użyciu słów powszechnie uważanych za obelżywe, natomiast naruszenie nietykalności na uderzeniu pokrzywdzonej. (…) Pokrzywdzona jest żoną podejrzanego. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnianiu przestępstwa w dniu interwencji policji. Ostatecznie — przesłuchiwana przed prokuratorem — skorzystała z prawa do odmowy zeznań — tłumaczyła wówczas Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z reporterem RMF FM.
Źródło: polsat sport
Dziś Michalczewski usłyszał wyrok w postaci 3000 zł grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.