Zamknęli dziecko w pralce. Zostali zatrzymani przez policję

0
849

Policja zatrzymała trzy osoby w związku z nagraniem pokazującym 2-letniego chłopczyka zamkniętego w pralce. Na opublikowane na Facebooku wideo zareagowali internauci. Sprawcom zdarzenia grozi nawet do 5 lat więzienia.

Na bulwersującym filmiku widać, jak młody mężczyzna wkłada przestraszonego chłopczyka do bębna pralki, po czym zamyka drzwiczki. Przez kolejne sekundy widać zapłakane dziecko, a głos zza kadru mówi”dziecko w pralce 2″.
Nagranie zostało skasowane z sieci, ale i tak na wideo zareagowali internauci. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili ofiarę oraz sprawców incydentu.
Według śledczych filmik został nakręcony w kwietniu tego roku. Funkcjonariusze odnaleźli adres zamieszkania chłopczyka.
– W mieszkaniu policjanci zastali 21-letnią kobietę i jej 2-letniego synka. Zabrali oboje do szpitala na badania. Według lekarzy dziecko nie miało żadnych obrażeń ciała – powiedział Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, cytowany przez polsatnews.pl.
Matka chłopczyka tłumaczyła, że w momencie nagrywania filmiku była w pracy, a dziecko zostało pod opieką jej znajomych.
Policjanci w sobotę zatrzymali znajomych – 22-latka i jej o trzy lata młodszego kolegę – oraz 18-latka, konkubenta matki dziecka. Cała trójka została wstępnie przesłuchana przez prokuratora. Po tych czynnościach zwolniono 19-latka.

Śledztwo jest prowadzone w związku z naruszeniem art. 207 (znęcanie się nad nieletnim pozostającym po opieką) w związku z art. 160 Kodeksu karnego, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: RadioZet