Zamiast opiekować się psem, bił go regularnie kijem. Sprawca w rękach policji

0
1077

Policjanci z komendy w Żninie zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który zamiast opiekować się powierzonym mu psem, bił go regularnie kijem. Sprawca może usłyszeć wyrok do dwóch lat pozbawienia wolności.

Sąsiad od dłuższego czasu bije psa kijem — takie zgłoszenie otrzymał funkcjonariusz dyżurny komendy w Żninie. Śledczy ustalili, że mieszkaniec domu jednorodzinnego od dłuższego czasu znęcał się nad psem, który został mu powierzony do opieki. Pies regularnie był katowany kijem po nogach, plecach i pysku.
Funkcjonariusze przybyli na miejsce postanowili o odebraniu mężczyźnie zwierzęcia i przekazanie go prawowitemu właścicielowi.
47-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty znęcania się nad psem. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym, a za popełniony czym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.