Zamach na prezydenta przy użyciu drona. Siedem osób rannych

0
448

Dron z podczepionymi materiałami wybuchowymi eksplodował w pobliżu przemawiającego w czasie parady w Caracas prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Prezydent nie ucierpiał w zamachu. Poszkodowani zostali żołnierze.

Na nagraniu możemy zauważyć Maduro przemawiającego do obywateli w czasie parady w Caracas. Prezydent jest w towarzystwie wojskowych oraz swojej ochrony. To właśnie Ci ostatni zareagowali jako pierwsi, gdy zauważyli zagrożenie zmierzające w stronę prezydenta. Mężczyźni natychmiast zaczęli ewakuację prezydenta, osłaniając go tarczami balistycznymi.

Jak donoszą Wenezuelskie media, za atakiem mogą stać przeciwnicy Nicolasa Madura, którzy są niezadowoleni z rządów prezydenta.
Prezydent Nicolas Maduro oskarża prezydenta Kolumbii o udział w zamachu na jego życie. Zamach miał być, według Maduro, finansowany m.in. przez osoby mieszkające w USA — podaje Rzeczpospooita.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w ataku ucierpiało 7 uczestników parady i są nim żołnierze.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.