Poszukiwany sprawca, który ciągnął psa na lince za samochodem. Zwierze nie przeżyło

0
1645

Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych poszukuje osoby, która ciągła na lince za samochodem psa. Niestety mimo udzielenia pomocy, zwierzęcia nie udało się uratować. Za wskazanie sprawcy wyznaczono wysoką nagrodę.

Do zdarzenia doszło w zeszłą sobotę, 15 sierpnia. Zwierze zostało znalezione na DW633 między Maryninem a Stanisławowem (woj. Mazowieckie). Z obrażeń, jakie zaobserwowano u psa, wynika, że padł ofiarą bezdusznego opiekuna, która ciągnął go na lince za samochodem.
Wokół szyi czworonoga była głęboka i ropiejąca rana. Natomiast obrażenia na łapach były aż do kości, co potwierdza przypuszczenia weterynarza, że pies był ciągnięty za samochodem. Na ślady walki bezbronnego psa wskazuje również obrzęk stawu nadgarstkowego i złamanie trzeciego kręgu szyjnego.
Ze względu na zły stan psa, podjęto decyzję o jego uśpieniu.
Za wskazanie sprawcy, sponsorzy przewidzieli w sumie nagrodę w wysokości 16.000 zł. Jeśli masz jakieś informację na temat tego zdarzenia, możesz kontaktować się pod nr. tel. 795 845 242 lub e -mail: [email protected]

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.