Wsadziła kota do reklamówki i uderzała nim o ziemię. Mieszkanka Ostródy z zarzutami. Grozi jej do 5 lat

0
790

54-letnia mieszkanka Ostródy trafiła do policyjnego aresztu po tym, jak znęcała się nad swoim kotem. Kobieta, będąc pod wpływem alkoholu, przetrzymywała i maltretowała kota w szczelnie zawiązanej reklamówce, dusiła go dodatkowo dłońmi i uderzała nim o ziemię.

O całej sytuacji straż miejską powiadomiły dwie mieszkanki ulicy Mickiewicza w Ostródzie. Przybyła na miejsce straż miejska poprosiła o wsparcie policyjny patrol. Kobiety w czasie spaceru nad jeziorem zauważyły dziwnie zachowującą się inną kobietę, która w szczelnie zawiązanej reklamówce przenosiła jakieś zwierzę. Ponadto kobieta co chwilę dusiła zwierzę, mocno je ściskając dłońmi przez reklamówkę.
Kobieta pomimo licznych uwag nie reagowała na komendy spacerujących mieszkanek Ostródy. Kobiety postanowiły zadzwonić na numer alarmowy i o wszystkim powiadomić służby. Przybyłej na miejsce straży miejskiej oraz policji udało się odebrać kobiecie reklamówkę. Po otworzeniu okazało się, że w środku znajduje się mały kot.

54-latka w chwili zatrzymania miała przeszło dwa promile alkoholu w organizmie. Wycieńczone i przestraszone zwierzę zostało przekazane wolontariuszom Alarmowego Funduszu Nadziei na Życie w Ostródzie.
Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.