Noworodek wyłowiony z Odry miał przebite gardło i krtań ostrym narzędziem

0
1968

Nowosolska prokuratura nie ma złudzeń. Do śmierci noworodka wyłowionego z Odry w Nowej Soli, ktoś się przyczynił. Jasiu — bo tak nazwali go śledczy na czas trwania śledztwa, został brutalnie zamordowany. Prokuratura wytypowała kobietę, która może stać za śmiercią dziecka.

W czerwcu, na wysokości parku Krasnala w Nowej Soli, wędkarz zauważył dryfujące po Odrze zawiniątko. Po wyłowieniu pakunku okazało się, że znajduje się w nim ciało noworodka. Z przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że dziecko urodziło się zdrowe w ósmym miesiącu ciąży.
Prokuratura zarządziła dodatkowe badania, które dały światło na wydarzenia tuż po porodzie. Okazuje się bowiem, że sprawca przebił dziecku gardło i krtań ostrym narzędzie, a następnie owinął w tetrową pieluchę i umieścił w dużej reklamówce.
Śledztwo jest prowadzone pod kątem zabójstwa dziecka. Mamy zabezpieczony materiał DNA noworodka oraz jeszcze jednej osoby- poinformowała „Fakt” prokurator Ewa Antonowicz.
Uwagę śledczych przykuła mieszkanka Bytomia, która była w zaawansowanej ciąży, a mimo to nie ma dziecka. Kobieta pomimo ustalonego terminu wizyty u ginekologa, nie pojawiła się na wizycie, co jeszcze bardziej potwierdza przypuszczenia śledczych z Nowej Soli.
Prokurator Antonowicz oznajmił, że na kolejne badanie kobieta zostanie doprowadzona przez policyjnych funkcjonariuszy na zlecenie prokuratury.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.