Nowe wątki w sprawie śmierci Leszka Millera jr. Udział osób trzecich niewykluczony

0
481Wokół śmierci Leszka Millera jr. pojawia się coraz więcej spekulacji. Na światło dzienne wychodzą nowe fakty z życia syna byłego premiera, a Prokuratura nie wyklucza udziału osób trzecich w samobójstwie 48-latka.

Według ustaleń śledczych 48-letni Leszek Miller jr. zmarł w swoim domu w Warszawie w niedzielę nad ranem. Wstępnie za przyczynę zgonu przyjęto samobójstwo.
— Wstępne ustalenia wskazują na to, że Leszek M. popełnił samobójstwo — poinformował PAP prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. — Ciało zostało znalezione w niedzielę w godzinach przedpołudniowych w jednym z pomieszczeń domu, który zajmował. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem techników policyjnych oraz prokuratora. Wstępne ustalenia poczynione w toku czynności oględzin wskazują na śmierć samobójczą — poinformował Łapczyński.
Ciało Leszka Millera jr. trafiło do Zakładu Medycyny Sadowej, gdzie odbędzie się sekcja zwłok i zostanie pobrany materiał do badań toksykologicznych — to podstawowe procedury w takich przypadkach. Materiał toksykologiczny da odpowiedź, czy Miller jr. w czasie popełnienie samobójstwa nie był np. pod wpływem środków odurzających.
Śledczy sprawdzą również, udział osób trzecich w śmierci 48-latka sprawdzając, czy ktoś nie namówił lub nie pomógł mu w odebraniu życia.
Prokuratura Rejonowa w Piasecznie wszczęła śledztwo w kierunku doprowadzenia syna byłego premiera namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życia. – Jest to kwalifikacja robocza śledztwa przyjmowana w przypadku tego typu zdarzeń — zastrzega prok. Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z dziennikarzem „WP”
Po śmierci biznesmena na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Zdaniem dziennikarzy „Faktu” w rodzinie mężczyzny od dawna miały dziać się niepokojące rzeczy, a ich skutkiem miała być depresja, na którą cierpiał Miller.
Zdaniem informatora portalu wSensie.pl istotnym aspektem sprawy będzie m.in. wątek związany z narkotykami.